| Brand | RS Pro |
| Part Number | 1582RS220UH RF CHOKE |
| Inductance | 220 μH |
| Mounting Type | Axial |
| Maximum DC Current | 320 mA |
| Terminal Type | Wire |
| Brand | RS Pro |
| Part Number | 1582RS220UH RF CHOKE |
| Inductance | 220 μH |
| Mounting Type | Axial |
| Maximum DC Current | 320 mA |
| Terminal Type | Wire |
| Dimensions | 3.3 (Dia.) x 9.14 mm |
| Series | APIE0309 |
| Core Material | Ferrite |
| Lead Diameter | 0.73 mm |

Have a requirement?
Chat with us