

| Brand | RS Pro |
| Part Number | D1515/500V |
| Capacitance | 15 pF |
| Voltage | 500 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Tolerance | ±0.5 pF |
| Brand | RS Pro |
| Part Number | D1515/500V |
| Capacitance | 15 pF |
| Voltage | 500 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Tolerance | ±0.5 pF |
| Lead Pitch | 5.72 mm |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Dimensions | 11.43 x 4.32 x 9.14 mm |
| Dielectric Material Family | Mica |
| Series | D |


Have a requirement?
Chat with us