| Brand | RS Pro |
| Part Number | D191000/500V |
| Capacitance | 1 nF |
| Voltage | 500 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Brand | RS Pro |
| Part Number | D191000/500V |
| Capacitance | 1 nF |
| Voltage | 500 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Dimensions | 16.51 x 5.59 x 13.21 mm |
| Dielectric Material Family | Mica |
| Series | D |
| Tolerance | ±1% |
| Lead Pitch | 8.89 mm |

Have a requirement?
Chat with us