| Brand | Sagami |
| Part Number | 7G17B-330M |
| Inductance | 33 μH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum DC Resistance | 10.7 mΩ |
| Brand | Sagami |
| Part Number | 7G17B-330M |
| Inductance | 33 μH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum DC Resistance | 10.7 mΩ |
| Maximum DC Current | 7.5 A |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Lead Pitch | 8.5 mm, 12.5 mm |
| Dimensions | 17.5 x 15 x 19.3 mm |
| Series | 7G17B |
| Tolerance | ±20% |

Have a requirement?
Chat with us