| Brand | Samsung |
| Capacity | 21 kg |
| Function Type | Fully Automatic |
| Loading Type | Front Load |
| Model | WR24M9960KV |
| Color | Black |













| Brand | Samsung |
| Capacity | 21 kg |
| Loading Type | Front Load |
| Model | WR24M9960KV |
| Color | Black |
| Family Size | Large Family |
| In Sales Package/Accessories | Main Unit |
| Power Voltage | 220 - 240 V, 50 Hz |
| Max Spin Speed | 1100 RPM |
| Technology Used | Bubble Technology |
| Function Type | Fully Automatic |
| Fabric Softener Dispenser | No |
| Soak Technology | Yes |
| Detergent Mixer | Yes |
| Spin Only | Yes |
| Control Panel | Digital |
| Tub Material | Stainless Steel |
| Net Weight | 30.5 kg |
| Net Dimension (WxHxD) | 540 x 906 x 568 mm |




Have a requirement?
Chat with us