

| Brand | Samsung |
| Capacity | 6 kg |
| Function Type | Fully Automatic |
| Loading Type | Front Load |
| Model | WF60F2H0N0W |
| Color | White |













| Brand | Samsung |
| Capacity | 6 kg |
| Loading Type | Front Load |
| Model | WF60F2H0N0W |
| Color | White |
| Family Size | Family of 3 |
| Power Voltage | 220 - 240 V, 50 Hz |
| Wash Program Types | Triadic Pulsator Wash |
| Function Type | Fully Automatic |
| Detergent Mixer | Yes |


Have a requirement?
Chat with us