| Brand | Samsung |
| Capacity | 8.19 kg |
| Function Type | Semi Automatic |
| Loading Type | Top Load |
| Model | WT82M4000HB/TL |
| Color | Light Grey |













| Brand | Samsung |
| Capacity | 8.19 kg |
| Loading Type | Top Load |
| Model | WT82M4000HB/TL |
| Color | Light Grey |
| Family Size | Family of 4 |
| Power Voltage | 220 - 240 V, 50 Hz |
| Max Spin Speed | 1200 RPM |
| Technology Used | Magic Filter Waterfall Scrubbing Walls Silver Nano Filter Caster Wheel |
| Wash Program Types | Double Storm Pulsator |
| Function Type | Semi Automatic |
| Soak Technology | Yes |
| In-Built Water Heater | Yes |
| Detergent Mixer | Yes |
| Spin Only | Yes |
| Air Turbo Dry | Yes |





Have a requirement?
Chat with us