





| Brand | Samsung |
| Capacity | 8 kg |
| Function Type | Fully Automatic |
| Loading Type | Front Load |
| Model | WW80J5410GX/TL |
| Color | Inox Grey |













| Brand | Samsung |
| Capacity | 8 kg |
| Loading Type | Front Load |
| Model | WW80J5410GX/TL |
| Color | Inox Grey |
| Family Size | Family of 4 |
| In Sales Package/Accessories | Main Unit |
| Power Consumption | 2000 W |
| Power Voltage | 220 - 240 V, 50 Hz |
| Max Spin Speed | 1400 RPM |
| Wash Program Types | Eco Bubble Wash |
| Function Type | Fully Automatic |
| Soak Technology | Yes |
| Net Weight | 60 kg |
| Net Dimension (WxHxD) | 600 x 850 x 550 mm |





Have a requirement?
Chat with us