




| Brand | Samsung |
| Capacity | 8 kg |
| Function Type | Semi Automatic |
| Loading Type | Top Load |
| Model | WT80M4200HB/TL |
| Color | White & Blue |













| Brand | Samsung |
| Capacity | 8 kg |
| Loading Type | Top Load |
| Model | WT80M4200HB/TL |
| Color | White & Blue |
| Family Size | Family of 4 |
| In Sales Package/Accessories | Main Unit |
| Power Consumption | 340 W |
| Power Voltage | 220 - 240 V, 50 Hz |
| Wash Program Types | Double Storm Pulsator |
| Function Type | Semi Automatic |
| Air Turbo Dry | Yes |
| Net Weight | 30 kg |
| Net Dimension (WxHxD) | 820 x 1000 x 504 mm |





Have a requirement?
Chat with us