

| Brand | Samsung Electro-Mechanics |
| Part Number | CIC10P600NC |
| Current Rating | 2.5 A |
| Impedance at 100 MHz | 60 Ω |
| Maximum DC Resistance | 50 mΩ |
| Packaging Type | 0603 (1608 M) |
| Brand | Samsung Electro-Mechanics |
| Part Number | CIC10P600NC |
| Current Rating | 2.5 A |
| Impedance at 100 MHz | 60 Ω |
| Maximum DC Resistance | 50 mΩ |
| Packaging Type | 0603 (1608 M) |
| Type | Chip Bead |
| Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.8 mm |
| Series | CIC10 |
| Application | High Current |
| Material | Ferrite |


Have a requirement?
Chat with us