

| Brand | Samsung Electro-Mechanics |
| Part Number | CIM10J471NC |
| Current Rating | 300 mA |
| Impedance at 100 MHz | 470 Ω |
| Maximum DC Resistance | 350 mΩ |
| Packaging Type | 0603 (1608 M) |
| Brand | Samsung Electro-Mechanics |
| Part Number | CIM10J471NC |
| Current Rating | 300 mA |
| Impedance at 100 MHz | 470 Ω |
| Maximum DC Resistance | 350 mΩ |
| Packaging Type | 0603 (1608 M) |
| Type | Chip Bead |
| Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.8 mm |
| Series | CIM10 |
| Application | EMI Suppression |
| Material | Ferrite |


Have a requirement?
Chat with us