| Brand | Samtec |
| Part Number | SMP-J-B-GF-ST-0645 |
| Connector Gender | Female |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Adapter Type | SMP Jack to SMP Jack |
| Contact Plating | Gold |
| Brand | Samtec |
| Part Number | SMP-J-B-GF-ST-0645 |
| Connector Gender | Female |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Adapter Type | SMP Jack to SMP Jack |
| Contact Plating | Gold |
| Impedance | 50 Ω |
| Gender B | Female |
| Length | 6.45 mm |
| Body Plating | Gold Flash |
| Operating Frequency | 40 GHz |
| Adapter Type A | SMP |
| Adapter Type B | SMP |
| Body Orientation | Straight |

Have a requirement?
Chat with us