

| Brand | Schaffner |
| Part Number | RB6132-50-0M2 |
| Inductance | 180 μH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 900 µΩ |
| Brand | Schaffner |
| Part Number | RB6132-50-0M2 |
| Inductance | 180 μH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 900 µΩ |
| Maximum DC Current | 50 A |
| Terminal Type | PC Pin |
| Lead Diameter | 2.5 mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Self Resonant Frequency | 400 Hz |
| Lead Pitch | 5.08 mm |
| Dimensions | 67.9 x 66.9 x 52 mm |
| Series | RB6132 |
| Tolerance | -30 → +50% |


Have a requirement?
Chat with us