| Brand | Schaffner |
| Part Number | RD7137-6-12M0 |
| Inductance | 12 mH |
| Mounting Type | Lead Wire, Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +110°C |
| Maximum DC Resistance | 60.6 mΩ |
| Brand | Schaffner |
| Part Number | RD7137-6-12M0 |
| Inductance | 12 mH |
| Mounting Type | Lead Wire, Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +110°C |
| Maximum DC Resistance | 60.6 mΩ |
| Maximum DC Current | 6 A |
| Terminal Type | Radial Leaded |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Dimensions | 70 (Dia.) x 40 mm |
| Series | RD |
| Tolerance | -30 → +50% |
| Lead Diameter | 1 mm |

Have a requirement?
Chat with us