

| Brand | Schaffner |
| Part Number | RN112-0.5-02 |
| Inductance | 27 mH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 1.25 Ω |
| Brand | Schaffner |
| Part Number | RN112-0.5-02 |
| Inductance | 27 mH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 1.25 Ω |
| Maximum DC Current | 500 mA |
| Terminal Type | Radial Leaded |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 17.7 x 17.1 x 12.6 mm |
| Series | RN |
| Tolerance | -30 → +50% |
| Lead Diameter | 0.8 mm |
| Lead Pitch | 10 mm, 15 mm |


Have a requirement?
Chat with us