| Brand | Schaffner |
| Part Number | RN152-4-02 |
| Inductance | 6.8 mH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 87 mΩ |
| Brand | Schaffner |
| Part Number | RN152-4-02 |
| Inductance | 6.8 mH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 87 mΩ |
| Maximum DC Current | 4 A |
| Terminal Type | Radial Leaded |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 41.8 (Dia.) x 25 mm |
| Series | RN |
| Tolerance | -30 → +50% |
| Lead Diameter | 1.2 mm |
| Lead Pitch | 15 mm, 40 mm |

Have a requirement?
Chat with us