

| Brand | Schaffner |
| Part Number | RN212-1,2-02 |
| Inductance | 6.8 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 245 mΩ |
| Brand | Schaffner |
| Part Number | RN212-1,2-02 |
| Inductance | 6.8 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 245 mΩ |
| Maximum DC Current | 1.2 A |
| Terminal Type | PC Pin |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 18.3 x 12.8 x 20.3 mm |
| Series | RN |
| Tolerance | -30 → +50% |
| Lead Pitch | 15 mm |


Have a requirement?
Chat with us