| Brand | Schaffner |
| Part Number | RS622-0.5-02 |
| Inductance | 4.5 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 1.25 (Dual Load) Ω, 2.5 (Single Load) Ω |
| Brand | Schaffner |
| Part Number | RS622-0.5-02 |
| Inductance | 4.5 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 1.25 (Dual Load) Ω, 2.5 (Single Load) Ω |
| Maximum DC Current | 500 mA |
| Terminal Type | Radial Leaded |
| Lead Diameter | 0.8 mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Self Resonant Frequency | 0.6 MHz (Single Load), 2 MHz (Dual Load) |
| Lead Pitch | 12.5 mm |
| Dimensions | 18 x 31 x 29.3 mm |
| Series | RS |
Have a requirement?
Chat with us