| Brand | Schurter |
| Part Number | DFKH-14-0001 |
| Inductance | 11 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Maximum DC Resistance | 600 mΩ |
| Brand | Schurter |
| Part Number | DFKH-14-0001 |
| Inductance | 11 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Maximum DC Resistance | 600 mΩ |
| Maximum DC Current | 600 mA |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Dimensions | 15 x 10.5 x 13.5 mm |
| Height | 13.5 mm |
| Depth | 10.5 mm |
| Length | 15 mm |
| Series | DFKH |
| Tolerance | -30 → +50% |
| Lead Pitch | 7.5 mm, 12.5 mm |
| Maximum Self Resonant Frequency | 500 kHz |

Have a requirement?
Chat with us