| Brand | Schurter |
| Part Number | DFKH-14-0002 |
| Inductance | 4 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Maximum DC Resistance | 250 mΩ |
| Brand | Schurter |
| Part Number | DFKH-14-0002 |
| Inductance | 4 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Maximum DC Resistance | 250 mΩ |
| Maximum DC Current | 1 A |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Dimensions | 15 x 10.5 x 13.5 mm |
| Series | DFKH |
| Tolerance | -30 → +50% |
| Lead Pitch | 7.5 mm, 12.5 mm |
| Maximum Self Resonant Frequency | 1.2 MHz |

Have a requirement?
Chat with us