| Brand | Schurter |
| Part Number | DFKH-31-0007 |
| Inductance | 3.3 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Maximum DC Resistance | 58 mΩ |
| Brand | Schurter |
| Part Number | DFKH-31-0007 |
| Inductance | 3.3 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Maximum DC Resistance | 58 mΩ |
| Maximum DC Current | 4 A |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Dimensions | 31.5 x 18.5 x 33 mm |
| Series | DFKH |
| Tolerance | -30 → +50% |
| Lead Pitch | 12.5 mm, 15 mm |
| Maximum Self Resonant Frequency | 800 kHz |

Have a requirement?
Chat with us