| Brand | Schurter |
| Part Number | DFSG-33-0002 |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Maximum DC Resistance | 30 mΩ |
| Maximum DC Current | 10 A |
| Brand | Schurter |
| Part Number | DFSG-33-0002 |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Maximum DC Resistance | 30 mΩ |
| Maximum DC Current | 10 A |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Dimensions | 33 x 33 x 25.5 mm |
| Series | DFSG |
| Core Material | Iron |
| Lead Pitch | 15 mm, 17.5 mm |

Have a requirement?
Chat with us