| Brand | Silicon Labs |
| Part Number | 545BAA250M000BAG |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 6 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.46 V |
| Frequency Stability | 20 ppm |
| Brand | Silicon Labs |
| Part Number | 545BAA250M000BAG |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 6 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.46 V |
| Frequency Stability | 20 ppm |
| Height | 1.28 mm |
| Length | 5 mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Symmetry | 0.55 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.71 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Oscillator Type | Clock Oscillator |
| Output Frequency | 250 MHz |
| Output Level | LVDS |
| Package Type | SMD |
| Width | 3.2 mm |

Have a requirement?
Chat with us