| Brand | Silicon Labs |
| Part Number | SI4032-B1-FM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Band 1 Frequency | 900 MHz |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Pin Count | 20 |
| Brand | Silicon Labs |
| Part Number | SI4032-B1-FM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Band 1 Frequency | 900 MHz |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Pin Count | 20 |
| Package Type | QFN |
| Number of Operating Bands | 1 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Modulation Technique | FSK, GFSK, OOP |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 4 x 4 x 0.85 mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |

Have a requirement?
Chat with us