| Brand | Silicon Labs |
| Part Number | Si53308-B-GM |
| Input Signal Type | CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.63 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operation Mode | Differential, Single Ended |
| Brand | Silicon Labs |
| Part Number | Si53308-B-GM |
| Input Signal Type | CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.63 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operation Mode | Differential, Single Ended |
| Pin Count | 32 |
| Dimensions | 5 x 5 x 0.95 mm |
| Logic Family | LVCMOS |
| Logic Function | Clock Driver |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.71 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Number of Clock Inputs | 2 |
| Output Logic Level | CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL, Low Power LVPECL |
| Package Type | QFN |

Have a requirement?
Chat with us