| Brand | Silicon Labs |
| Part Number | Si5332C-C-GM2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Input Frequency | 50 MHz, 170 MHz, 250 MHz |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.63 V |
| Maximum Output Frequency | 312.5 MHz |
| Brand | Silicon Labs |
| Part Number | Si5332C-C-GM2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Input Frequency | 50 MHz, 170 MHz, 250 MHz |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.63 V |
| Maximum Output Frequency | 312.5 MHz |
| Maximum Supply Current | 70 mA |
| Pin Count | 40 |
| Dimensions | 6 x 6 x 0.85 mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.71 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Minimum Output Frequency | 5 MHz |
| Number of Elements per Chip | 10 |
| Package Type | QFN |
| Series | Si5332C |

Have a requirement?
Chat with us