| Brand | Silicon Labs |
| Part Number | Si7058-A10-IM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Accuracy | ±0.5°C |
| Interface Type | I2C |
| Maximum Operating Supply Voltage | 1.98 V |
| Brand | Silicon Labs |
| Part Number | Si7058-A10-IM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Accuracy | ±0.5°C |
| Interface Type | I2C |
| Maximum Operating Supply Voltage | 1.98 V |
| Output Type | Voltage |
| Resolution | 14 bit |
| Dimensions | 2 x 2 x 0.8 mm |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.67 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Package Type | QFN |
| Pin Count | 6 |
| Sensor Function | Temperature |
| Series | Si7057 |

Have a requirement?
Chat with us