| Brand | Silicon Labs |
| Part Number | SLWRB4168A |
| Featured Device | EFR32MG13 |
| Frequency | 2.4 GHz |
| RF Technology | Wireless |
| Kit Classification | Radio Board |













| Brand | Silicon Labs |
| Part Number | SLWRB4168A |
| Featured Device | EFR32MG13 |
| Frequency | 2.4 GHz |
| RF Technology | Wireless |
| Kit Classification | Radio Board |
| For Use With | RF Interfaces Matching Networks |
| Kit Name | Mighty Gecko |

Have a requirement?
Chat with us