| Input Voltage | 230 V |
| Current Capacity | 50 A |
| Model Number | AVR50-22 |
| Brand | Sollatek |
| Warranty | 2 Years |
| Application | Domestic & Small Office |













| Input Voltage | 230 V |
| Current Capacity | 50 A |
| Model Number | AVR50-22 |
| Brand | Sollatek |
| Warranty | 2 Years |
| Application | Domestic & Small Office |
| Dimensions (LxWxH) | 460 x 785 x 445 mm |
| Power | 11.5 kVA |
| Weight | 82 kg |

Have a requirement?
Chat with us