| Type | Cultivator |
| No Of Tynes | 13 Tynes |
| Working Width | 2645 mm |
| Brand | Sonalika |
| Frame | 100 X 50 (Channel) |
| Linkage 3 Point | 50 X 16 mm & 65 X 16 mm |













| Type | Cultivator |
| No Of Tynes | 13 Tynes |
| Working Width | 2645 mm |
| Brand | Sonalika |
| Frame | 100 X 50 (Channel) |
| Linkage 3 Point | 50 X 16 mm & 65 X 16 mm |
| Shovels | 8 |
| Height | 1157 mm |
| Spring | 10 mm WD, 46.5 mm OD, 27.8 Coils |
| Length | 2945 mm |
| Tractor Power | 60-65 hp |

Have a requirement?
Chat with us