| Brand | Spansion |
| Part Number | S25FL064P0XMFI001 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Interface Type | SPI |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Number of Words | 64 M |
| Brand | Spansion |
| Part Number | S25FL064P0XMFI001 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Interface Type | SPI |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Number of Words | 64 M |
| Memory Size | 64 Mbit |
| Block Organisation | Symmetrical |
| Cell Type | NOR |
| Dimensions | 10.3 x 7.5 x 2.55 mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Random Access Time | 8 ns |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.7 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Number of Bits per Word | 1 bit |
| Organisation | 64 M x 1 bit |
| Package Type | SOIC |
| Pin Count | 16 |

Have a requirement?
Chat with us