| Brand | STMicroelectronics |
| Part Number | E-L6219 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Supply Voltage | 46 V |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Motor Type | Stepper |
| Brand | STMicroelectronics |
| Part Number | E-L6219 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Supply Voltage | 46 V |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Motor Type | Stepper |
| Pin Count | 24 |
| Output Configuration | Dual Full Bridge |
| Dimensions | 31.88 x 6.86 x 3.3 mm |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 46 V |
| Maximum IGBT Collector Current | 0.75 A |
| Minimum Operating Supply Voltage | 10 V |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Package Type | PDIP |

Have a requirement?
Chat with us