| Brand | STMicroelectronics |
| Part Number | L6226D |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 52 V |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Motor Type | Brushed DC |
| Brand | STMicroelectronics |
| Part Number | L6226D |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 52 V |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Motor Type | Brushed DC |
| Pin Count | 24 |
| Output Configuration | Dual Full Bridge |
| Dimensions | 15.6 x 7.6 x 2.35 mm |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 52 V |
| Maximum IGBT Collector Current | 1.4 A |
| Minimum Operating Supply Voltage | 8 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Package Type | SOIC |

Have a requirement?
Chat with us