| Brand | STMicroelectronics |
| Part Number | STSPIN233 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 10 V |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Motor Type | BLDC |
| Brand | STMicroelectronics |
| Part Number | STSPIN233 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 10 V |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Motor Type | BLDC |
| Pin Count | 16 |
| Output Configuration | Triple Half Bridge |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Package Type | VFQFPN |
| Series | STSPIN |
| Configuration | 3 Phase |
| Dimensions | 3 x 3 x 0.99 mm |


Have a requirement?
Chat with us