| Brand | STMicroelectronics |
| Part Number | STTH30L06CW |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package Type | TO-247 |
| Number of Elements per Chip | 2 |
| Brand | STMicroelectronics |
| Part Number | STTH30L06CW |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package Type | TO-247 |
| Number of Elements per Chip | 2 |
| Pin Count | 3 |
| Diode Configuration | Common Cathode |
| Dimensions | 15.75 x 5.15 x 20.15 mm |
| Diode Technology | Silicon Junction |


Have a requirement?
Chat with us