| Brand | STMicroelectronics |
| Part Number | TS4962IQT |
| Amplifier Type | Class-D |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Pin Count | 8 |
| Brand | STMicroelectronics |
| Part Number | TS4962IQT |
| Amplifier Type | Class-D |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Pin Count | 8 |
| Power Supply Type | Single |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum CMRR | 57 dB |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Output Signal Type | Differential |
| Output Type | Monolithic |
| Typical Gain Bandwidth Product | 360 (Max) kHz |
| Typical Single Supply Voltage | 2.4 → 5.5 V |
| Package Type | DFN |
| Application | Air Craft, Automotive, Military, Mobile Phones, Notebook Computer, PDA |
| Dimensions | 3.15 x 3.15 x 0.6 mm |
| Input Signal Type | Differential, Single Ended |
| Maximum Power | 1.7 W @ 8 Ω, 2.8 W @ 4 Ω |



Have a requirement?
Chat with us