| Brand | STMicroelectronics |
| Part Number | VIPER27LN |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current Limit | 3.5 mA |
| Input Voltage Range | 8.5 → 23.5 V |
| Operating Temperature Range | -40 → +150°C |
| Brand | STMicroelectronics |
| Part Number | VIPER27LN |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current Limit | 3.5 mA |
| Input Voltage Range | 8.5 → 23.5 V |
| Operating Temperature Range | -40 → +150°C |
| Pin Count | 7 |
| Dimensions | 10.16 x 7.11 x 4.95 mm |
| Maximum Input Voltage | 23.5 V |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Minimum Input Voltage | 8.5 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Package Type | PDIP |

Have a requirement?
Chat with us