| Brand | STMicroelectronics |
| Part Number | VIPER37HD |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current Limit | 1.05 A |
| Input Voltage Range | 8.5 → 23.5 V |
| Operating Temperature Range | -40 → +150°C |
| Brand | STMicroelectronics |
| Part Number | VIPER37HD |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current Limit | 1.05 A |
| Input Voltage Range | 8.5 → 23.5 V |
| Operating Temperature Range | -40 → +150°C |
| Pin Count | 16 |
| Dimensions | 10 x 4 x 1.5 mm |
| Maximum Input Voltage | 23.5 V |
| Minimum Input Voltage | 8.5 V |
| Package Type | SOIC |


Have a requirement?
Chat with us