| Brand | Tamura |
| Part Number | GLA-05-0360 |
| Inductance | 360 μH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum DC Resistance | 80 mΩ |
| Maximum DC Current | 5 A |
| Brand | Tamura |
| Part Number | GLA-05-0360 |
| Inductance | 360 μH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum DC Resistance | 80 mΩ |
| Maximum DC Current | 5 A |
| Terminal Type | Wire |
| Dimensions | 33 (Dia.) x 24 mm |
| Series | GLA-05 |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | ±25% |
| Lead Diameter | 1 mm |

Have a requirement?
Chat with us