| Brand | Tamura |
| Part Number | GLA-08-0190 |
| Inductance | 190 μH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum DC Resistance | 37 mΩ |
| Maximum DC Current | 8 A |
| Brand | Tamura |
| Part Number | GLA-08-0190 |
| Inductance | 190 μH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum DC Resistance | 37 mΩ |
| Maximum DC Current | 8 A |
| Terminal Type | Wire |
| Dimensions | 39 (Dia.) x 25 mm |
| Series | GLA-08 |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | ±25% |
| Lead Diameter | 1.3 mm |

Have a requirement?
Chat with us