| Brand | Tamura |
| Part Number | GLA-15-0055 |
| Inductance | 55 μH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum DC Resistance | 11 mΩ |
| Maximum DC Current | 15 A |
| Brand | Tamura |
| Part Number | GLA-15-0055 |
| Inductance | 55 μH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum DC Resistance | 11 mΩ |
| Maximum DC Current | 15 A |
| Terminal Type | Wire |
| Dimensions | 39 (Dia.) x 26 mm |
| Series | GLA-15 |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | ±25% |
| Lead Diameter | 3 x 1.1 mm |

Have a requirement?
Chat with us