| Brand | Tamura |
| Part Number | NAC-13-0201 |
| Inductance | 200 μH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum DC Resistance | 22 mΩ |
| Maximum DC Current | 13 A |
| Brand | Tamura |
| Part Number | NAC-13-0201 |
| Inductance | 200 μH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum DC Resistance | 22 mΩ |
| Maximum DC Current | 13 A |
| Terminal Type | Wire |
| Dimensions | 48 (Dia.) x 28 mm |
| Series | NAC-13 |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | ±25% |
| Lead Diameter | 3 x 1 mm |

Have a requirement?
Chat with us