| Brand | TDK |
| Part Number | ACM1211-701-2PL-TL01 |
| Packaging Type | 1211 |
| Impedance | 6 mΩ |
| Inductance | 1.33 μH |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Brand | TDK |
| Part Number | ACM1211-701-2PL-TL01 |
| Packaging Type | 1211 |
| Impedance | 6 mΩ |
| Inductance | 1.33 μH |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Current | 8 A |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 12 x 11 x 6 mm |
| Series | ACM |

Have a requirement?
Chat with us