| Tolerance | ±10% |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Packaging Type | 0603 (1608M) |
| Maximum DC Current | 100 mA |
| Maximum DC Resistance | 750 mΩ |
| Inductance | 330 nH |
| Tolerance | ±10% |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Packaging Type | 0603 (1608M) |
| Maximum DC Current | 100 mA |
| Maximum DC Resistance | 750 mΩ |
| Inductance | 330 nH |
| Part Number | MLF1608DR33KT |
| Brand | TDK |
| Minimum Quality Factor | 15 |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.8 mm |
| Series | MLF1608 |
| Maximum Self Resonant Frequency | 320 MHz |
| Inductor Construction | Multilayer |
| Core Material | Ferrite |

Have a requirement?
Chat with us