| Tolerance | ±10% |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Packaging Type | 0805 (2012M) |
| Maximum DC Current | 5 mA |
| Maximum DC Resistance | 1.1 Ω |
| Inductance | 33 μH |
| Tolerance | ±10% |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Packaging Type | 0805 (2012M) |
| Maximum DC Current | 5 mA |
| Maximum DC Resistance | 1.1 Ω |
| Inductance | 33 μH |
| Part Number | MLF2012C330KT |
| Brand | TDK |
| Minimum Quality Factor | 30 |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 2 x 1.25 x 1.25 mm |
| Series | MLF2012 |
| Maximum Self Resonant Frequency | 28 MHz |
| Inductor Construction | Multilayer |
| Core Material | Ferrite |

Have a requirement?
Chat with us