| Brand | TE Connectivity |
| Part Number | 1-1337451-0 |
| Connector Gender | Female |
| Contact Material | Brass |
| Maximum Operating Temperature | +165°C |
| Contact Plating | Silver |
| Brand | TE Connectivity |
| Part Number | 1-1337451-0 |
| Connector Gender | Female |
| Contact Material | Brass |
| Maximum Operating Temperature | +165°C |
| Contact Plating | Silver |
| Termination Method | Solder |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Operating Frequency | 0 → 4 GHz |
| Impedance | 50 Ω |
| Body Orientation | Straight |
| Body Plating | Silver |
| Series | Greenpar |
| Bulkhead | Yes |

Have a requirement?
Chat with us