| Brand | TE Connectivity |
| Part Number | 1-1337550-0 |
| Connector Gender | Male |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold |
| Termination Method | Crimp |
| Brand | TE Connectivity |
| Part Number | 1-1337550-0 |
| Connector Gender | Male |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold |
| Termination Method | Crimp |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Body Plating | Nickel |
| Operating Frequency | 0 → 2 GHz |
| Impedance | 50 Ω |
| Cable Type | RG141 A/U, RG303/U, RG58 C/U |


Have a requirement?
Chat with us