| Brand | TE Connectivity |
| Part Number | 1-1478409-0 |
| Connector Gender | Female |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Silver |
| Termination Method | Through Hole |
| Brand | TE Connectivity |
| Part Number | 1-1478409-0 |
| Connector Gender | Female |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Silver |
| Termination Method | Through Hole |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Operating Frequency | 0 → 4 GHz |
| Impedance | 50 Ω |
| Body Orientation | Straight |
| Body Plating | Silver |
| Cable Type | RG141 A/U, RG58 C/U |
| Bulkhead | No |


Have a requirement?
Chat with us