| Tolerance | ±0.2 nH |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Packaging Type | 0402 (1005M) |
| Maximum DC Current | 380 mA |
| Maximum DC Resistance | 450 mΩ |
| Inductance | 3.3 nH |
| Tolerance | ±0.2 nH |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Packaging Type | 0402 (1005M) |
| Maximum DC Current | 380 mA |
| Maximum DC Resistance | 450 mΩ |
| Inductance | 3.3 nH |
| Part Number | 36401E3N3ATDF |
| Brand | TE Connectivity |
| Minimum Quality Factor | 13 |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 1 x 0.5 x 0.32 mm |
| Series | 3640 |
| Maximum Self Resonant Frequency | 6 GHz |
| Inductor Construction | Multilayer |

Have a requirement?
Chat with us