| Brand | TE Connectivity |
| Part Number | 5222132-1 |
| Connector Gender | Female |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Contact Plating | Gold |
| Brand | TE Connectivity |
| Part Number | 5222132-1 |
| Connector Gender | Female |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Contact Plating | Gold |
| Termination Method | Through Hole |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Operating Frequency | 0 → 4 GHz |
| Impedance | 75 Ω |
| Body Orientation | Straight |
| Body Plating | Nickel |
| Bulkhead | Yes |

Have a requirement?
Chat with us